Zostań inżynierem!

Inżynieria Zarządzania to kierunek interdyscyplinarny łączący w sobie elementy nauk ekonomicznych oraz technicznych. Studia w tym zakresie obejmują zagadnienia z obszaru rozwiązań technicznych oraz pojęć ekonomicznych, takich jak zarządzanie kosztami, zarządzanie jakością, zarządzanie zasobami ludzkimi i koordynowanie prac zespołów pracowniczych. Ukończenie Inżynierii Zarządzania pozwalają na zdobycie wiedzy o sposobach rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem projektami technicznymi oraz wykorzystywanie wiedzy z zakresu tworzenie, modyfikowania, wdrażania i utrzymywania kompleksowych rozwiązań technicznych i zarządczych.

Inżynieria Zarządzania – jak wyglądają studia?

Kierunek Inżynieria Zarządzania to studia inżynierskie stworzone z myślą o potrzebach rynku – pracodawcy poszukują inżynierów posiadających wiedzę techniczną i kompetencje zarządcze. Program tych studiów pozwala na zdobycie właśnie takich umiejętności. Obejmuje on zagadnienia techniczne oraz zagadnienia z zakresu organizacji i zarządzania. Studenci posiadają w programie swoich studiów przedmioty, takie jak podstawy zarządzania, matematyka, grafika inżynierska, zarządzanie jakością czy podstawy konstrukcji maszyn.

Studia inżynierskie umożliwiają wybór specjalizacji pozwalającej na rozwój swojej wiedzy i umiejętności w określonym obszarze. Inżynieria Zarządzania oferuje możliwość zdecydowania się na szereg specjalności – w zależności od uczelni mogą być one różnorodne. Jedną z lepszych ofert posiada Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości, która wyróżnia się innowacyjnymi przyszłościowymi programami akademickimi. Studia na kierunku Zarządzanie inżynierskie na WSZiP pozwalają na zdecydowanie się specjalności, takie jak Inżynieria Jakości, Inżynieria Procesu, Inżynieria Bezpieczeństwa, Inżynieria Środowiska, Inżynieria Finansowa, Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii czy Inżynieria Danych. Tak szeroki wybór stwarzany przez ten kierunek pozwala na uzyskanie szeregu możliwości oraz rozwijanie się w dziedzinie, która najbardziej interesuje danego studenta.

Studia inżynierskie – dlaczego warto?

Program studiów inżynierskich na kierunku Inżynieria Zarządzania łączy w sobie umiejętności techniczne i wiedzę z zakresu zarządzania funkcjonowaniem obszarem produkcji lub całym przedsiębiorstwem. To doskonałe rozwiązanie dla osób posiadających zainteresowania techniczne i organizatorskie, które niesie to za sobą szereg korzyści dla przyszłego absolwenta tego kierunku studiów inżynierskich. Do podstawowych zalet studiowania Inżynierii Zarządzania można zaliczyć:
• Wszechstronne wykształcenie z zakresu zagadnień technicznych oraz umiejętności menedżerskich
• Zdolność łączenia zagadnień technicznych z ekonomicznymi oraz dostrzeganie łączących ich zależności
• Elastyczność i mobilność
• Możliwość odnalezienie się na rynku pracy