Dlaczego właściwa dieta i suplementacja podczas treningów na siłowni jest tak ważna?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z siłownią nie zdaje sobie sprawy, że kluczową rolę w uzyskaniu wymarzonej sylwetki oprócz treningu odgrywa właściwie skomponowana dieta i odpowiednia suplementacja. Treningi zwłaszcza siłowe to dla organizmu wzmożony wysiłek, warto więc postawić na dobrze zbilansowaną dietę i odpowiednie suplementy by wspomóc organizm w zaadoptowaniu się do nowych warunków i uzyskaniu pożądanego wizerunku sylwetki.

Suplementy diety – dlaczego są wskazane podczas treningów?

Suplementy diety uzupełniają niedobory poszczególnych składników w organizmie. Regularne treningi sprawiają, że organizm traci mnóstwo energii i niezbędnych makroskładników, więc ważne jest aby na bieżąco mu je dostarczać. Oczywiście niektóre z nich jesteśmy w stanie sami uzupełnić stosując odpowiednią dietę bogatą w białko, warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Nie zawsze jednak to wystarcza by pokryć wzmożone zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Właściwa suplementacja sprzyja uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów, zwiększeniu energii i koncentracji oraz regeneracji organizmu.

Jakie suplementy wybierać?

W zależności czy naszym celem jest zwiększenie masy mięśniowej czy wyszczuplenie ciała odpowiednie suplementy przyśpieszą rozbudowę mięśni bądź redukcję tkanki tłuszczowej. Wspomaganie się suplementami to indywidualna sprawa i wszystko zależy od tego co chcemy osiągnąć. Pamiętajmy jednak, że to dobrze zbilansowana dieta powinna być podstawą, zaś odpowiednia suplementacja wspierać niedobory składników utraconych podczas treningu, które nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć z pożywieniem.