Jak działa sól do kąpieli?
Sól do kąpieli gości w łazience niemałej liczby z nas. To dzięki niej możemy zafundować sobie regenerującą kąpiel i sprawić, że nasza skóra będzie odżywiona, miękka i gładka. Na rynku produktów kosmetycznych znajdujemy różnorodne sole do kąpieli. Na co możemy liczyć i na jaką warto postawić?
Pośród soli do kąpieli znajdujemy mineralne sole zapachowe. Są najtańsze i najpopularniejsze. Ładnie pachną, ale zawierają w sobie dodatki chemiczne, które mogą wysuszać i podrażniać skórę. Bardziej wartościowa jest morska sól do kąpieli, a także kryształki. Dzięki nim można łatwo wygładzić skórę i efektywniej walczyć z cellulitem. Poza tym kryształki świetnie radzą sobie ze zrogowaciałą skórą. Znajdujemy w niej sporo składników mineralnych.
Ostatni rodzaj to sole kąpielowe oraz kryształki, które uzyskiwane są przez odparowanie solanki. Można liczyć na większą kondensację minerałów. Taka sól do kąpieli w ciepłej wodzie sprzyja wchłanianiu przez skórę substancji mineralnych, bowiem ciepła woda wpływa na otworzenie się porów skóry.
Sól do kąpieli działa nie tylko relaksująco i peelingująco. Nierzadko pozwala uporać się z podrażnieniami skóry. Wspomaga leczenie wyprysków i wysypek. Substancje w niej zawarte wpływają na poprawę krążenia, a co za tym idzie, mogą zniwelować napięcie mięśni. Sól do kąpieli sprawdzi się również u osób, które walczą z dolegliwościami bólowymi po stronie stawów.
Najlepsze efekty pielęgnacyjne uzyskuje się, stosując sól do kąpieli 2-3 razy w tygodniu. Przy regularnym korzystaniu z jej właściwości, skóra staje się odżywioną i wygładzoną, a poza tym można liczyć na wspomożenie redukcji tkanki tłuszczowej.
- Najlepsze pomysły na imprezy na basenie - 29 grudnia 2023
- Idealny jesienny sport? Postaw na koszykówkę kobiet - 20 października 2023
- Nauka angielskiego dla dzieci we Wrocławiu – klucz do rozwoju i sukcesu - 15 września 2023