Jak wybrać dobre kulki do ASG?

Jak wiadomo, sercem ekwipunku jest broń, a ona potrzebuje odpowiedniej amunicji. I tu powstaje pytanie, jakie są najlepsze kulki do ASG, które mają optymalne osiągi? Istotne przy ich wyborze jest również to, jak szybko możemy je załadować.

Kulki – tylko gładkie

Tak jak w przypadku ostrej broni, taki i amunicja do ASG musi być dobra jakościowo. Warto na samym początku zwrócić uwagę przy zakupie kulek czy są bezszwowe. Co to znaczy? Takie kulki mają obręcz, która przebiega przez ich środek. Zdarza się również, że posiadają dodatkowe, niepotrzebne odlewy plastiku, a to oznacza, że nie są odpowiednio gładkie i mogą doprowadzać do zacięć. Takie kulki nie powinny pojawić się w replice. Na szczęście teraz już w większości dobrych sklepów kupimy kulki bezszwowe, np. sklep ASG Łódź posiada takie w swojej ofercie.

Kulki – ich masa ma znaczenie

Należy również zwrócić uwagę na wagę kulek. Prosta zasada stosowania kulek to im mocniejsza replika broni, tym cięższa musi być amunicja. Standardowo kulki ASG występują o masie 0,2 – 0,25 g. W przypadku replik, które ulepszamy, możemy skusić się już na te cięższe.

Znaczenie ma też, jaki posiadamy typ broni. Przyjmuje się, że kulki o masie 0,2 – 0,3 g najlepsze są do karabinów szturmowych, natomiast dla replik karabinów snajperskich będą to kulki o masie 0,28 – 0,43 g, biorąc pod uwagę, że cięższe wykorzystamy do stiuningowanych replik.

Dobór odpowiedniej masy kulek do mocy naszej repliki jest ważny przede wszystkim ze względu na zasięg i precyzję.

 

Zadzwoń:
+48
508 624 135

Zobacz stronę:
https://www.morowo.com.pl/
sklep militarny

Dojazd: