Krawatka – stwórz w łatwy sposób własną biżuterię

Krawatka to z pewnością mało znany element jubilerski, o którym niewielu z nas słyszało, a z którym każdy kto miał biżuterię na pewno się spotkał. Często kupując łańcuszki czy bransoletki z różnymi zawieszkami, charmsami nie zdajemy sobie sprawy, że są one przymocowane za pomocą  niewielkiego srebrnego elementu jakim jest krawatka.

Czym jest krawatka?

Krawatka to gotowy półfabrykat jubilerski, który umożliwia estetyczne podwieszenie zawieszek do naszyjnika czy bransoletki. Wystarczy w tym metalowym elemencie umieścić wybraną ozdobę i przy użyciu odpowiednich szczypiec zacisnąć. Krawatka może być gładka lub ozdobna, niektóre posiadają specjalne oczko, które po założeniu wisiorka należy zacisnąć. Inne z kolei wymagają zamontowania elementu zdobnego przy pomocy szpilki, bezpośrednio pod krawatkę np. krawatka zawieszka.

Jak zrobić własny wisiorek – sprawdź czego potrzebujesz

W łatwy sposób możesz stworzyć własną biżuterię z ozdobnym elementem. To co będzie Ci potrzebne to łańcuszek, ozdobny kryształek lub kamień , szczypce oraz oczywiście krawatka. Wystarczy, że włożysz kamień pomiędzy łapki krawatki i dociśniesz szczypcami i masz gotową zawieszkę do łańcuszka, którą należy teraz tylko na nim zawiesić. Przy użyciu krawatki możesz stworzyć wiele niepowtarzalnych zawieszek.