Kurs z masażu tkanek głębokich, czyli jak zostać masażystą?

Wielu młodych ludzi zastanawia się jaką drogę nauczania wybrać, aby w przyszłości mieć pewną i dobrze płatną pracę. Zawód masażysty zaczął kiełkować już w czasach starożytnych, kiedy to słudzy naoliwiali ciała swoich panów olejkami. Profesja ta przeszła długą drogę i dzisiaj bliżej jej do medycyny, niżeli służenia.

Kurs z masażu tkanek głębokich – cechy masażysty

Aby zostać masażystą, niezbędna jest kondycja fizyczna na wysokim poziomie, prace wykonuje się w pozycji stojącej, używając wiele siły na rozmasowywaniu ciała klienta. Dłonie takiej osoby powinny być silne, a jednocześnie zadbane. Trzeba także zwrócić uwagę, że masażysta pracuje z drugim człowiekiem, musi więc nie wstydzić się dotyku, ale także wykonywać go z delikatnością i odpowiednim obyciem.

Idealny kandydat będzie cechował się miłym usposobieniem, otwartością oraz empatią. Często prace te wykonują osoby niewidome, dzięki wzmocnionemu zmysłowi dotyku oraz wyczuciu, są świetni w swoim fachu.

Kurs z masażu tkanek głębokich – edukacja

Pierwszym krokiem stania się masażystą powinno być zdobycie wykształcenia. Szkoły policealne pozwalają na zdobycie podstawowej wiedzy, kończąc się egzaminem zawodowym, na którym zdobędziemy tytuł technika masażysty. Już samo ukończenie tej kwalifikacji pozwoli nam pracować w zawodzie, jednakże nie zapominajmy, że watro ukończyć dodatkowe kursy i szkolenia. Zwiększy to nasze szanse na zatrudnienie w bardziej prestiżowych klinikach, co przełoży się na zwiększenie zarobków. Pozwoli nam także konkurować z osobami, które ukończyły studia na uniwersytetach medycznych. Kurs z masażu tkanek głębokich nauczy nas w praktyce prawidłowej techniki, która rozluźnia i przywraca równowagę w głębszych warstwach tkanki. Nie jest to forma masażu relaksacyjnego, pozwala zwiększyć ruchliwość mięśnia oraz pozbycie się bólu.

Z tym certyfikatem możemy znaleźć lepiej płatną pracę, a gdy już zdobędziemy niezbędne doświadczenie, możemy zacząć myśleć nad otwarciem własnego gabinetu.

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd: