Co robić, kiedy dziecko płacze podczas kąpieli?

Nie ma nic dziwnego w tym, że rodzice niepokoją się, kiedy ich dziecko płacze podczas kąpieli. Regularna higiena naszych maluszków jest kluczowa do ich prawidłowego rozwoju i funkcjonowania, dlatego warto poznać sposób na kąpiel bez płaczu. W momencie, gdy nasz najmłodszy będzie dobrze znosił kąpiel — wyjdzie to na dobre zarówno jemu, jak i rodzicom. W dzisiejszym wpisie podpowiemy co zrobić, aby maluszek polubił pluskanie się w wodzie, które może być niezwykle uspokajające i relaksujące.

Na początku, warto poznać przyczynę płaczu naszej pociechy. Być może lęk związany z kąpielą jest powodowany przez chłód? Noworodki uwielbiają ciepło i są niezwykle wrażliwe na gwałtowne zmiany temperatury. Dlatego tak ważne jest, aby przed rozbieraniem maluszka, zadbać o odpowiednie ocieplenie pomieszczenia, w którym znajdzie się wanienka. Nie można również zapominać o optymalnej temperaturze wody, która wynosi około 37°C. Do pomiaru temperatury pomocny może okazać się specjalny termometr do wanienki. Oprócz odpowiedniego przygotowania wody nie można zapominać także o tym, aby umiejętnie dobierać kosmetyki dla naszych najmłodszych. Płyn do kąpieli dla niemowląt przede wszystkim musi być delikatny, dobrze, gdyby naprawdę korzystnie wpływał na skórę naszej pociechy. Podczas codziennej higieny, warto wypróbować chociażby płyn do kąpieli i mycia ciała 2w1 Johnsons Baby Pure Protect, który delikatnie myje, a przy tym niezwykle skutecznie usuwa brud i różnego rodzaju bakterie mogące negatywnie wpłynąć na rozwój maluchów. Płyn nie podrażnia skóry, a dodatkowo zawiera ekstrakt z zielonej herbaty i miodu świetnie pielęgnujących skórę. Bardzo ważne jest również to, aby mama, która być może pierwszy raz kąpie swojego niemowlaka — była spokojna. Chociaż wydaje nam się, że dzieci niewiele rozumieją, wyczuwają nerwową atmosferę, a co za tym idzie, mogą reagować płaczem i najzwyczajniej się bać.

Niech codzienna kąpiel stanie się rytuałem, który malec będzie spędzał z uśmiechem na ustach. Sprawdź więcej informacji na www.johnsonsbaby.com.pl

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.