Emolienty – zadbaj o swoją skórę

Wiele osób cierpi z powodu suchej skóry. Niektóre z nich zmagają się na co dzień z takimi chorobami jak atopowe zapalenie skóry i łuszczyca. Dermokosmetykami, które mogą okazać się skuteczne w walce z suchą skórą, są emolienty. Ich zdecydowaną zaletą jest niezwykła łagodność – mogą być stosowane już w pierwszych dniach życia dziecka.

Kiedy warto sięgnąć po emolienty?

Emolienty są zalecane przede wszystkim osobom, które cierpią na AZS lub łuszczycę – dermo kosmetyki nie podrażniają dodatkowo ich skóry, mogą za to przynieść wyczekiwaną ulgę. Warto jednak zauważyć, że pielęgnacja przy pomocy emolientów to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy mają problem z suchą skórą i utrzymaniem jej odpowiedniego nawilżenia. Są na tyle delikatne, że można je stosować nawet u noworodków.

Emolienty: czym są, jak działają?

Emolienty w dużej mierze składają się z naturalnych tłuszczów roślinnych, które coraz częściej są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym. Mowa m.in. o oleju makadamia, canola, maśle shea czy nawet oliwie z oliwek. Co ważne, emolienty nie mają w swym składzie żadnych konserwantów czy sztucznych barwników, co czyni je bezpiecznymi także dla osób z wrażliwą skórą szczególnie narażoną na podrażnienia. Po zastosowaniu emolientów na skórze pojawia się cienka warstwa płaszcza lipidowego, który chroni ją przed odparowywaniem wody. Dla osób cierpiących na AZS niezwykle ważna jest inna właściwość emolientów, czyli niwelowanie uczucia świądu. Dermokosmetyki tego rodzaju działają również łagodząco i kojąco.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.