Fluid – jak wybrać ten najlepszy?

Fluid należy do kosmetyków, które stanowią bazę makijażu. Spełnia on wiele zadań i można go wykorzystać na kilka sposobów. Warto wybierać kosmetyki dobrej jakości, dopasowane do rodzaju i koloru cery, by makijaż był zawsze perfekcyjny, maskował niedoskonałości i podkreślał urodę.

 

Fluid – właściwości kosmetyku

 

Odpowiednio dobrane kosmetyki pozwolą stworzyć piękny makijaż, który przykryje wszelkie niedoskonałości urody, ale jednocześnie podkreśli kobiecą naturę. Dobrej jakości fluid jest podstawą prawidłowo wykonanego makijażu. Odpowiada on nie tylko za wyrównanie kolorytu skóry, ale również za:

 

– odpowiednie nawilżenie skóry

– ochronę przed promieniowaniem słonecznym

– ochronę przed niskimi temperaturami

– konturowanie twarzy

– redukcję nadmiaru sebum

– zwężanie porów

– rozświetlenie twarzy

 

Dobrej jakości kosmetyki mają w swoim składzie witaminy oraz składniki takie jak kwas hialuronowy czy kolagen. Dzięki temu pielęgnacja skóry jest jeszcze skuteczniejsza. Takie właściwości przeważnie mają dermokosmetyki, czyli kosmetyki, które łączą w sobie cechy kosmetyków oraz farmaceutyków, dbając nie tylko o piękny wygląd skóry, ale także o jej odpowiednią kondycję.

 

Jak wybrać najlepszy dla siebie fluid?

 

W zależności od rodzaju, fluid może mieć różne właściwości. Od właściwie dobranego kosmetyku zależy końcowy efekt makijażu. Fluid należy dobierać przede wszystkim do rodzaju cery. Dzięki temu kosmetyk nie tylko zadba o piękny wygląd skóry, ale także przyczyni się do poprawy jej kondycji. Przykładowo fluid do cery tłustej zredukuje nadmiar sebum i zadziała oczyszczająco. Podkład do cery suchej zapewni jej odpowiednie nawilżenie, a tym samym ułatwi prawidłowe rozprowadzenie kosmetyku. Oprócz właściwości fluidu, bardzo ważny jest też jego odcień. Najlepiej wybrać trzy zbliżone do siebie odcienie, które najlepiej odpowiadają kolorytowi skóry twarzy. Kolor powinno sprawdzać się na linii żuchwy, w dobrym, najlepiej naturalnym świetle, nakładając fluid jeden obok drugiego, by sprawdzić, który produkt najlepiej odpowiada zarówno kolorowi skóry twarzy, jak i szyi. W drogeriach dostępne są testery, które można na miejscu sprawdzić i dobrać najlepszy dla siebie odcień. W przypadku problemów z określeniem rodzaju cery oraz z wyborem odpowiedniego odcienia fluidu, warto skorzystać z porady kosmetyczki lub z badania cery u kosmetologa.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.