Jak wziąć ślub i nie zwariować

Organizacja ślubu i wesela nie pasuje do slow life jaki starasz się wdrażać w życie. Zamiast oddawać się radości chwil i czerpać z życia ile się da, wciąż myślisz o tym jak usadzić gości, czym ich przewieźć ze ślubu na wesele i czy w bieli na pewno Ci do twarzy.

Nie warto zaprzątać sobie głowy organizacyjnymi szczegółami. W dzisiejszych czasach – tak jak od dekoracji wnętrz, osobistego rozwoju czy  – od organizacji ślubów i wesel także są specjaliści. Konsultanci ślubni to w zdecydowanej większości pasjonatki, które to, co Wam przychodzi z większym lub mniejszym trudem, zorganizują z pasją, przyjemnością i zaangażowaniem.

W pracy masz za zadanie poświęcać się pracy. Albo przynajmniej się starasz. Nie możesz pozwolić sobie na siedzenie na Facebooku, Instagramie, w blogosferze i wyszukiwanie ciekawostek ze świata ślubnych trendów. I od tego właśnie masz konsultantkę ślubną, która w jednym palcu trzyma wszystkie ślubne pomysły sezonu, a nawet – dzięki swej wrodzonej kreatywności – wymyśli dla was oprawę, jakiej jeszcze świat nie widział.

A zupełnie na poważnie – organizując ślub i wesele warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy wedding plannera. Wg Thomasa Holmesa i RichardaRahe – dwóch psychiatrów badających zjawisko stresu – ślub znajduje się na siódmym (!) z czterdziestu czterech najbardziej stresujących wydarzeń w życiu (bardziej stresują już tylko rozwód, śmierć bliskiej osoby czy pobyt w więzieniu). Po co więc serwować sobie dawkę zbędnych emocji, skoro można zlecić organizację komuś, kto się na tym zna, lubi i ogarnie zarówno logistycznie jak i estetycznie.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej agencji ślubnych. Wybierając spośród nich należy kierować się tym, co rzeczywiście potrafią. O ślubach można pięknie opowiadać, ale o każdy detal trzeba umieć dbać. W Polsce od ponad 10 lat działa Polskie Stowarzyszenie Konsultantów Ślubnych, które zrzesza doświadczone i najlepsze firmy z branży (to dzięki jego wysiłkom możecie np. wziąć dziś ślub cywilny poza USC). Szukając konsultanta ślubnego można zasięgnąć opinii stowarzyszenia lub wybrać któregoś z jego członków – radzi Bożena Pękala, konsultantka z Ślubnego Impresariatu.

ślubny impressariat

 

 

Artykuł sponsorowany

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.