Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Sytuacja, która obecnie panuje w Europie, sprawia, że coraz więcej osób zaczyna obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Nie da się przewidzieć, wszystkich wypadków, jakie mogą się nam przydarzyć, dlatego dobrze wiedzieć, jak zachować się w chwili niebezpieczeństwa.

Odpowiednie przygotowanie

Nawet najlepszy paralizator dostępny na rynku, na który wydamy dużo pieniędzy, nie zapewni bezpieczeństwa, jeśli nie będzie nim władała odpowiednio przygotowana osoba. W sytuacji kryzysowej największe znaczenie nie ma to, co mamy ze sobą, lecz to, czy nie stracimy głowy i zachowamy zimną krew. Każdy powinien przejść choćby podstawowy kurs samoobrony. Wyrobienie odpowiednich nawyków to klucz do poradzenia sobie w trudnej sytuacji. Pokonanie naturalnej dla każdego paniki jest sporym wyzwaniem i zajmuje dużo czasu. Jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej, ale bez tego nie można przejść dalej. Co z tego, że w przypadku ataku na nas będziemy mieć pod ręką gaz pieprzowy, który mógłby obezwładnić napastnika, jeśli będziemy zbyt sparaliżowani strachem, aby go użyć lub zrobimy to nieostrożnie i sami zostaniemy oślepieni. Z tych przyczyn naprawdę warto zapisać się na choćby prosty kurs samoobrony, ważne jednak, aby w programie było dużo ćwiczeń i scenek pozorowanych. Dobrze przećwiczyć także takie sytuacje z najbliższymi, przy których nie czujemy się skrępowani i możemy zachowywać się naturalnie.

Podstawowe wyposażenie

Choć wyrobienie odpowiednich nawyków i nauczenie się panowania nad sobą w sytuacjach stresowych to podstawa, nie należy na niej poprzestawać. Nawet dobrze przygotowana i opanowana kobieta ma małe szanse w starciu z rosłym mężczyzną, a w przypadku kilku napastników spadają one niemal do zera. Tak proste akcesoria jak gaz pieprzowy znacznie zwiększają poziom ochrony indywidualnej. Największą jego zaletą są niewielkie wymiary, które sprawiają, że zawsze może być pod ręką. Bez problemu zmieści się do każdego plecaka i nawet niewielkiej torebki damskiej. Jest w pełni legalny i nie wymaga żadnych zezwoleń. Po użyciu nie wyrządza żadnej krzywdy napastnikowi, lecz skutecznie go obezwładnia i pozwala na efektywniejszą obronę lub ucieczkę z niebezpiecznego miejsca. Ważne, aby po zakupie wypróbować jego stosowanie, aby nie zawiódł w chwili grozy. Koniecznie należy pamiętać o zwrócenie uwagi na wiatr, który potrafi zniwelować działanie gazu lub nawet doprowadzić do samodzielnego obezwładnienia.

Technologia w samoobronie

Choć zalety gazu pieprzowego są bardzo liczne, to trzeba być jednak świadomym jego ograniczeń. Osoby, które poszukują skuteczniejszego środka ochrony osobistej, powinny sięgnąć po paralizator. Największą zaletą tego typu urządzeń jest ich wysoka efektywność. Silny impuls elektryczny skutecznie obezwładnia każdego napastnika. Mimo dużej wydajności paralizatorów nie jest wymagane żadne specjalne pozwolenie ani płatne uprawnienia. Każda osoba może bez problemu nabyć własny egzemplarz. Samoobrona nie powinna być wyłącznie zagadnieniem małej grupki pasjonatów, lecz każdego, kto pragnie zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim najbliższym.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.