Jak zastąpić tradycyjny basen ogrodowy?

Wiele rodzin posiada baseny ogrodowe, w których latem bawią się dzieci. Niemniej jednak, ostatnio często tego typu baseny są zastępowane przez tak zwane baseny suche. Jedyną, jednak bardzo istotną, różnicą między nimi jest brak wody w basenie suchym. W jej miejsce pojawiają się natomiast miękkie kulki.

Małe dziecko nie umie pływać

Wydaje się, że w przypadku maluchów, które mają nawet 2-3 lata, basen z wodą nie do końca się sprawdza. Rzecz w tym, że przecież dziecko w tym wieku nigdy jeszcze nie potrafi pływać. Poza tym, baseny tego typu są raczej płytkie. Oznacza to tyle, że jedyną rozrywką jaka czeka na dziecko w tego typu basenie jest możliwość pluskania się. Bez wątpienia, może to dawać dziecku radość przez pewien czas, jednak przeważnie dosyć szybko mu się nudzi.

Wydaje się, że suchy basen jednak może dostarczyć każdemu dziecku nieco więcej rozrywki. Podróżowanie po basenie wypełnionym kolorowymi kuleczkami to zarówno dla niemowląt, jak i dzieci w wieku kilku lat, niezwykle satysfakcjonująca zabawa.

Czy suchy basen jest bezpieczny?

Niektórzy rodzice martwią się, że być może suchy basen nie jest bezpieczny dla ich dziecka. Wydaje się, że można rozwiać ich wątpliwości. Kulki nie stanowią dla dziecka żadnego zagrożenia. Niemniej jednak, dobrze jest mieć malucha cały czas na oku, kiedy bawi się w suchym basenie. Rzecz w tym, że bardzo małe dzieci same dla siebie bywają zagrożeniem, w każdym środowisku bez wyjątku.

Trzeba też z pewnością zwrócić uwagę na to, że na bezpieczeństwo dziecka ma wpływ to z jakiego materiału wykonano dany basen. Przeważnie, suche baseny posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty i atesty, które są dowodem na nieszkodliwość materiałów, z których powstały. Niemniej jednak, zawsze należy sprawdzać takie rzeczy, aby nieświadomie nie narazić dziecka na potencjalne niebezpieczeństwo.

Praktyczny suchy basen

Warto też zauważyć, że suchy basen jest zdecydowanie bardziej praktyczny od tego mokrego. Chodzi między innymi o to, że można używać go praktycznie wszędzie. Nie trzeba czekać z jego rozłożeniem na lato, gdyż w zimniejsze miesiące można rozkładać go w domu. Ponadto, kiedy basen nie jest potrzebny, można go szybko złożyć i schować. Z tradycyjnym basenem nie jest tak prosto. Trzeba bowiem najpierw odłączyć dopływ wody, a później konieczne jest długotrwałe suszenie konstrukcji.

Warto jednak zwracać uwagę na to, czy kupowany suchy basen faktycznie da się szybko złożyć. Nie wszystkie tego typu sprzęty bowiem wykorzystują optymalne mechanizmy służące do składania. Suchy basen kupicie w sklepie dziecięcym e-babystuff.pl

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.