Joga – sposób na odzyskanie wewnętrznej harmonii

Wśród miejskiego zgiełku, natłoku codziennych obowiązków i pracy do późnych godzin wieczornych my, kobiety, zapominamy nie tylko o  kondycji fizycznej, ale również umysłowej. Lato to dobry moment by zdecydować się na psychiczny detoks organizmu – oczyszczenie z negatywnych emocji, odstresowanie i zapomnienie o problemach dnia codziennego.

… A najlepszym sposobem na to jest joga.

Czym ona właściwe jest?

Z definicji joga to jeden z sześciu ortodoksyjnych systemów filozofii indyjskiej, zajmujący się związkami pomiędzy ciałem i umysłem. Dzięki stosownemu treningowi ciała, medytacji i zasadom etyki pozwala ona stworzyć więź między praktykującym a naturą rzeczywistości.

Po co praktykować jogę?

Filozofia ta przede wszystkim pozwala na wyciszenie i uspokojenie. Regularny oddech podczas ćwiczeń, powolne ruchy i koncentracja działają kojąco na nasze zszargane nerwy. Niemal błyskawicznie poprawia nam się nastrój, mamy większe chęci do działania i zaczynamy podchodzić do życia z większym optymizmem. Joga świetnie wpływa również na ciśnienie krwi – regularne praktykowanie pozwala utrzymać je w normie. Dodatkowo, w dłuższym horyzoncie czasowym zmniejsza ona ryzyko zachorowania na przewlekłe choroby oraz zwiększa tolerancję na ból. Do leczniczych właściwości jogi możemy również zaliczyć fakt, iż stymuluje ona poziom insuliny w organizmie co jest ważną informacją dla wszystkich cukrzyków. Regularne ćwiczenia poprawiają kondycję skóry, która staje się jędrna i sprężysta. Z biegiem czasu nasze ciało będzie bardziej gibkie i rozciągnięte, wygładzi się cera. Wszystkie te aspekty sprawią, że poczujemy się bardziej atrakcyjne, pewnie siebie i po prostu szczęśliwsze.

A dla urozmaicenia ćwiczeń polecamy udać się na jogę ze swoim parterem! To nie tylko sposób ćwiczeń dla kobiet – mężczyznom też dobrze to zrobi! 🙂

Sprawdź wakacyjne wyjazdy z jogą, wakacje z jogą, wakacje z jogą nad morzem, wakacje z jogą w górach organizowane przez Szkołę Jogi Mandala.

*artykuł sponsorowany

 

 

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.