Kwas hialuronowy – czy warto stosować?

Kwas hialuronowy od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w kosmetyce. Jest to spowodowane tym, że posiada on szereg właściwości, które mają korzystny wpływ na wygląd skóry i włosów. Zabiegi z tym kwasem są stosowane w celu wygładzenia i napięcia skóry. A jednak wygładzanie zmarszczek i ujędrnianie skóry, to nie wszystko, co może nam dać kwas hialuronowy Lublin. Ma on znacznie więcej ciekawych właściwości, o których warto się dowiedzieć, zanim przystąpisz do zabiegu.

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy potocznie jest nazywany eliksirem miłości, a także drugą skórą. Jest to mukopolisacharyd, który w niewielkich ilościach występuje naturalnie w tkance łącznej, skórze, stawach, ścianach naczyń krwionośnych w organizmie każdego człowieka. Razem z kolagenem i elastyną jest on odpowiedzialny za jędrność i gładkość skóry, a co więcej, kwas hialuronowy wykazuje silne właściwości nawilżające.

 

Do czego stosuje się kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy najczęściej stosowany jest do zabiegów, które mają na celu pielęgnację skóry i włosów. Jest to również jeden z popularnych składników kosmetyków pielęgnujących, które mają silne działanie nawilżające. Zabiegi z kwasem hialuronowym przyczyniają się do poprawienia jędrności, miękkości i elastyczności skóry, a co więcej, chronią naskórek przed utratą wody. Jednak to nie wszystko — często są one wykorzystywane, jako nośnik dla innych substancji odżywczych.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.