Meble w stylu loft – skandynawski design we wnętrzach

Urządzenia wnętrza w stylu skandynawskim wiąże się przede wszystkim z koniecznością uwzględnienia zasad minimalizmu i prostoty, a także wykorzystania naturalnych materiałów w jasnych kolorach. Wnętrza te charakteryzują się funkcjonalnością i przestronnością. Taki efekt uda się uzyskać wprowadzając do nich meble marki LOFT Decora. 

LOFT Decora – loftowe meble ze Swarzędza

 Marka LOFT Decorato firma, która powstała w Swarzędzu. Miejscowość ta już od wielu lat słynie z produkcji wysokiej jakości drewnianych mebli, które charakteryzują się idealnym wykończeniem oraz precyzyjnym wykonaniem. Są one eksportowane na zachód i wschód Europy, gdzie mają wielu zwolenników. Obecnie marka LOFT Decora(www.loftdecora.pl) święci prawdziwe triumfy, dostarczając wysokiej jakości meble industrialne, które powstają z wysokiej jakości drewna. Są połączeniem wyjątkowego designu i precyzyjnego wykonania. W końcu to co naturalne zawsze jest piękne. Na blatach można będzie dostrzec sęki, a konstrukcja będzie na tyle stabilna, że będzie mogła służyć przez lata.

Charakterystyka mebli industrialnych

 Meble industrialne w dużej mierze nawiązują do tradycji związanej z wykorzystywaniem przez artystów mebli znalezionych w fabrykach. Są to konstrukcje surowe, a jednocześnie bardzo ciekawe pod względem designerskim. I takie właśnie rozwiązania znajdziesz w ofercie marki LOFT Decora. Na pozór proste konstrukcje sprawiają, że wnętrze wygląda po prostu niesamowicie. W końcu to właśnie dzięki prostocie udaje się uzyskiwać najlepsze efekty z możliwych.

Stylowe meble loftowe wykonane z drewna i metalu tworzą wspaniałą konstrukcję, która świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach. Będą one w stanie podkreślić charakter każdej przestrzeni. Producent urozmaica swoją ofertę o kolejne niezwykłe modele mebli, które nawiązują do stylu industrialnego. Połączenie drewna z metalem pozwala osiągnąć najlepsze efekty z możliwych. Meble industrialne są śmiałym połączeniem surowych materiałów, które razem tworzą nierozerwalną całość.

Narodziny stylu industrialnego

 W Stanach Zjednoczonych już w drugiej połowie XX wieku stare poprzemysłowe pomieszczenia zaczęto adaptować na mieszkania, czyli lofty. Ich mieszkańcy musieli dołożyć starań, aby z tak surowej przestrzeni stworzyć przytulne i komfortowe miejsce do mieszkania. Właśnie w ten sposób narodził się styl industrialny, który ucieleśniają meble oferowane przez LOFT Decora.

Kolorystyka i wzornictwo – meble industrialne

Nie znajdziemy tutaj zwariowanych kolorów czy ekstrawaganckich połączeń. Siła mebli industrialnych tkwi przede wszystkim w ich prostocie. I dlatego są tak doceniane i pożądane. Ich surowy wygląd musi zostać wkomponowany w fabryczną równie prostą stylistykę wnętrza. Można tutaj pokusić się o połączenie prostych mebli industrialnych z surowym stylem skandynawskim. Stoliki, szafki i krzesła wykonane z drewna i połączone z metalem świetnie wkomponują się w proste, czyste wnętrza. Będą się na nich przepięknie odbijały i zapewnią idealną szansę na stworzenie przestrzeni, w której z wielką przyjemnością można będzie przebywać.

Industrialne szafki

Obowiązkowo, jeżeli chcemy wprowadzić do wnętrza meble industrialne, należy postawić przede wszystkim na szafki. Wprowadzą one wyjątkowy styl do pomieszczenia, a w dodatku będą funkcjonalnym rozwiązaniem pozwalającym na schowanie różnego rodzaju drobiazgów, akcesoriów i rzeczy użytkowych, których nie chce się eksponować we wnętrzu. Szafki industrialne zazwyczaj są metalowymi konstrukcjami wyglądającymi tak, jakby zostały stworzone do warsztatu czy fabryki. Często celowo te konstrukcje się postarza, aby tak właśnie wyglądały. Dzięki temu wprowadzają do wnętrza niepowtarzalny klimat i sprawiają, że przestrzeń może nabrać jeszcze bardziej wyrazistego charakteru. Wystarczy umieścić w pomieszczeniu jeden taki mebel, aby wnętrze mogło uzyskać industrialny, niezwykły charakter. W loftowych pomieszczeniach bardzo dobrze sprawdzą się również szafki wykonane z postarzanego drewna. Również można będzie z ich pomocą uzyskać bardzo dobre rezultaty, które pozwolą na stworzenie wyjątkowej przestrzeni.

 

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.