Na czym polega zawód instruktora siłowni

Każdy zapewne nie raz zastanawiał się, zaczynając przygodę z siłownią, czy klubem sportowym od czego zacząć, jak posługiwać się danym sprzętem dostępnym na siłowni? A może czy istnieje osoba, która to wszystko nam zademonstruje, czy tak naprawdę przekraczając próg siłowni, zostajemy zdani tylko i wyłącznie na siebie?

Otóż istnieje ktoś taki jak instruktor siłowni. Jak nim zostać? Wystarczy ukończyć odpowiedni  kurs, ale żeby zdecydować się na taki krok, warto wiedzieć, na czym ten zawód polega. Postaramy się w kilku zdaniach Wam to przybliżyć.

Jak można się domyślić instruktor siłowni pełni ważną funkcję w klubie sportowym. Jest to osoba odpowiedzialna za pierwszy kontakt z klientem, do której można się zgłosić, aby uzyskać informacje na temat danego sprzętu, jak i poprawności wykonywanych na nim ćwiczeń. Taki instruktor ponadto odpowiada również za budowanie relacji na linii klient – siłownia. Zaraz po relacjach z klientem ważnym aspektem jest układanie zindywidualizowanego planu treningowego oraz żywieniowego. Pamiętaj, że nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń może spowodować poważne kontuzje, dlatego ważny jest nadzór trenera nad poprawnością wykonywanych ćwiczeń.

Do obowiązków instruktora siłowni należą:

– konsultacje trenerskie,

– konsultacje żywieniowe i jeśli zachodzi potrzeba to suplementacja,

– indywidualne zajęcia i nadzór nad nimi,

– motywowanie do  aktywności fizycznej,

– kontrola nad stanem technicznym urządzeń.

W skrócie, jeśli chcesz zdecydować się na bycie instruktorem siłowni, musisz być dobrze zorganizowany, lubić kontakt z ludźmi, być otwarty na nowości, mieć ukończone odpowiednie kursy i szkolenia w zakresie fitness, jak i dietetyki, znać się na sprzęcie, ale również na anatomii, fizjologii i psychologii oraz lubić to, co robisz.

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”instruktor

Dojazd:

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.