Odchudzanie – dlaczego warto pomyśleć o spalaczach i suplementacji białkiem?

Najskuteczniejszym sposobem zrzucania nadmiernych kilogramów jest umiejętne połączenie aktywności fizycznej z dieta odchudzającą. Niestety, tkwi tu tez pułapka. Jeżeli nie zadba się o prawidłowe zbilansowanie przyjmowanych składników odżywczych, cały „plan” może skończyć się na uzyskaniu sylwetki typu „chudy grubas”. Jak temu zaradzić?

Gdy dieta jest niedostosowana

O „chudym grubasie” mówimy wtedy, gdy co prawda udało się uzyskać szczuplejszą sylwetkę, ale… tylko w ubraniu. Po zdjęciu odzieży widać, że tkanki tłuszczowej jest trochę więcej, niż by to wynikało z wagi i budowy. Do sytuacji takiej dochodzi wtedy, gdy pomimo regularnych ćwiczeń nie dba się o dostarczenie odpowiedniej ilości białka i zredukowanie tkanki tłuszczowej. Tymczasem niedobór białka może prowadzić do redukcji masy mięśni, które nie nadążają z odbudowywaniem się.

Aby zaradzić tej sytuacji warto wzbogacić swoją dietę o produkty wysokobiałkowe, jak np. fasola lub soczewica. Jednocześnie warto ograniczyć produkty mięsne, które pomimo dużej zawartości białka nie sprzyjają odchudzaniu. W przypadku bardzo intensywnych treningów (nie tylko siłowych) warto też rozważyć suplementację izolatem białka w postaci odżywek sportowych (np. z Only For Woman) .

W ten sposób uniknie się sytuacji, gdy przy odchudzaniu niekorzystnie zmienia się proporcja tkanki mięśniowej i tłuszczowej.

Gdy fałdek nie ubywa

Co jednak robić w sytuacji, w której mimo wszystko nie ubywa fałdek? Warto wtedy zadbać o zastąpienie tłuszczów zwierzęcych roślinnymi (chociażby w postaci orzechów lub świeżo mielonego lnu). Dlaczego zmienić formę zamiast wyeliminować? Chociażby ze względu na fakt, że pewne ilości tłuszczu w diecie są potrzebne chociażby dla ułatwienia przyswajania niektórych witamin.

Dodatkowo warto wprowadzić do diety tak zwane spalacze tłuszczu, które przyspieszają przetwarzanie tkanki tłuszczowej w energię w trakcie wysiłku fizycznego. Przykładem mogą być odżywki zawierające l-karnitynę (dostępne m.in. w ofercie Only For Woman ). Warto zauważyć, że nich działanie jest niejako podwójne. Z jednej strony przyspieszają pozbywanie się fałdek, z drugiej dostarczają dzięki temu energii do jeszcze intensywniejszych ćwiczeń.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.