Poduszki ortopedyczne dla spokojnego snu

Poduszki ortopedyczne, to wyrób medyczny, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większym zaufaniem. Ich główne zalecenie, to bóle kręgosłupa różnego pochodzenia, a także maksymalna minimalizacja wad postawy. Choć tego typu problemy mogą być przyczyną różnych dolegliwości, to w wielu przypadkach głównym powodem jest niezdrowy sen, który jak wiemy jest gwarancja prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. W związku z tym postanowiliśmy powiedzieć nie tylko o samych poduszkach ortopedycznych, ale i ich znaczeniu w czasie snu. Doradzimy również jak najlepiej zadbać o jego pełen komfort.
Poduszki ortopedyczne – zapewniają dobry sen
Choć jak wcześniej wspomnieliśmy ich głównym założeniem jest zmniejszanie bóli kręgosłupa, oraz wad postawy. Ale i dzięki temu w ciągu dnia będziemy nie tylko bardziej wypoczęci i wydajni, ale i w dłuższym okresie bardziej odporni na infekcje, co może mieć szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie zachorowań. By poduszki ortopedyczne jednak dobrze wypełniały swoją rolę muszą być odpowiednio dobrane. A skoro o doborze mowa, to w tym wypadku najważniejszą informacją jest to w jakiej pozycji zasypiamy. Dlatego jeśli zasypiasz na plecach, to najlepszym wyborem jest miękka, niska poduszka z lekkim wyprofilowaniem w środku. Dla śpiących na boku najlepsza jest poduszka w formie ,,wałka”. Choć spanie na brzuchu jest najmniej zdrową formą, to i tu mamy rozwiązanie – mianowicie poduszkę w kształcie gwiazdy.
Jak sami możemy zadbać o zdrowy sen?
Czyli mowa tu o wszystkich czynnościach zanim położymy się do łózka. Noc, to dla naszego organizmu nic innego, jak oddawanie przez nasze ciało stresów z całego dnia. Dlatego tak ważne jest, aby maksymalnie się zrelaksować. Dlatego w tym wypadku telewizor (lub komputer) najlepiej zamień na książkę. Jeśli lubisz herbatę to czarną, zawierająca najwięcej teiny zamień na przykład na zieloną. W sytuacjach stresowych doskonale sprawdza się również herbata z melisy. Jeśli przed snem lubisz słuchać muzyki, to ostrą zdecydowanie zamień na relaksacyjną.
Polecamy: http://poduszki-ortopedyczne.pl/

 

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.