Pozytywna strona konopi

Konopie są bardzo wdzięcznym surowcem. Zazwyczaj kojarzymy je z ich negatywnej strony, czyli palenia marihuany. Zwykle, gdy słyszymy termin: “konopie indyjskie” to mamy przed sobą obraz narkomana. Są takie gatunki, w których nie ma substancji psychoaktywnej, z takich z pewnością robią kosmetyki konopne. Taki wytwór jest przeważnie bardzo zdrowy, bo rośliny mają mnóstwo dobrodziejstw w swoim składzie. Coraz bardziej przekonujemy się do naturalnych wyrobów. Jesteśmy już zniechęceni sztucznymi, przetworzonymi i szkodliwymi dla środowiska przedmiotami. Wzrasta nasza świadomość zdrowotna oraz dbałość o naszą rodzimą planetę. Potrafimy patrzeć w przyszłość i modelować czas obecny w taki sposób by nie odbił się negatywnie na naszych dzieciach i dalszych pokoleniach. Są na przykład w niektórych miejscach w Stanach Zjednoczonych konopie medyczne do zastosowania w przewlekłych, ciężkich i zwykle nieuleczalnych chorobach. Między innymi pomagają z apetytem oraz zmniejszają ból. Przypadkowa osoba ich nie zakupi, bo trzeba mieć odpowiednią na to receptę, z którą się trzeba udać w wyznaczone miejsce (odpowiednio monitorowane). Widać na tym przykładzie, że konopie mają też swoje pozytywne strony, a nie tylko te negatywne, o których zwykle usłyszymy w mediach. Sznur i worki konopne były używane już dawno i dalej są w użyciu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że to ta sama roślina (ale odmiana pewnie inna), która narkotyzuje.

Konopie są łatwe w uprawie, mało wymagające i przystosowane do ciężkich, suchych warunków. W rejonach gdzie najczęściej rosły nie miały lekko. Zależnie od odmiany osiągają do około 3 metrów. Doskonale sprawdzają się w naszym środowisku. Są ekonomiczne w uprawie, nie potrzebują zbyt wiele.
Wytwarzany jest również krem z konopi, który zwykle stosowany jest do pielęgnacji ciała: przeciążonych, sztywnych i obolałych stawów, wiązadeł czy mięśni. Wyroby z konopi nie są drogie, bo sama roślina jest tania w uprawie. Gama zastosowań tej rośliny jest bardzo szeroka. Konopia ma mnóstwo zalet. Doceniana jest w: przemyśle (sznury i worki konopne), podczas wspomagania leczenia (konopie medyczne) oraz w innych dziedzinach (kremy czy kosmetyki). Warto się do tych naturalnych wyrobów przekonać i nie myśleć o nich przez pryzmat marihuany.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.