Prezent ślubny – co podarować zamiast kwiatów?

Jeszcze do niedawna, najczęstszym dodatkiem do prezentu ślubnego były kwiaty, jednak na przestrzeni ostatnich lat, moda na podarunki weselne uległa diametralnej zmianie. Fantazyjnie ułożone bukiety są piękne, ale niestety nietrwałe, dlatego coraz częściej w zaproszeniach, narzeczeni zamieszczają prośbę o zastąpienie ich innym drobiazgiem. Zdarza się, że Młoda Para informuje, czego oczekuje w zamian, ale bywa także, że pozostawia decyzję swoim gościom. W takiej sytuacji, podczas planowania prezentu innego niż kwiaty, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę gust i upodobania nowożeńców. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na alternatywne upominki ślubne.

Książka lub płyta muzyczna

Sympatycy książek lub muzyki, z pewnością ucieszą się z takiego upominku. Dzięki niemu będą mogli poszerzyć swoją kolekcję, co sprawi im zdecydowanie większą radość niż tradycyjny bukiet kwiatów. Dodatkowo, zamieszczona w środku oryginalna dedykacja z życzeniami, będzie wyjątkową pamiątką na długie lata.

Kupony lotto lub zdrapki

Takim upominkiem, z pewnością sprawimy nowożeńcom mnóstwo radości, a przy okazji stworzymy realną szansę na wygraną! Dodatkowy zastrzyk gotówki przyda się na szaleństwa i extra wydatki np. podczas podróży poślubnej.

Wino

Jest to aktualnie, bardzo popularny upominek ślubny. Obdarowując Młodą Parę dobrym trunkiem, włożonym do ozdobnego opakowania na produkty, np. w drewnianą skrzynkę na wino z grawerem, zadbamy o oryginalny prezent i wyjątkową formę życzeń ślubnych. Nowożeńcy, mogą wypić otrzymane wino z okazji rocznicy ślubu lub narodzin dziecka.

Herbata lub kawa

Doskonały podarunek dla miłośników tego typu napojów. Dobra gatunkowo kawa lub herbata, w żadnym domu się nie zmarnuje, a dodatkowo pięknie zapakowana, będzie świetną alternatywą dla popularnych trunków wysokoprocentowych.

Datki na cele charytatywne

To stosunkowo nowy zwyczaj w naszym kraju, ale zyskujący na popularności. Każdy zaproszony gość, wpłacając choć niewielką kwotę na rzecz potrzebujących dzieci bądź zwierząt, może przyczynić się do wspólnej pomocy. Działalność charytatywna to piękny gest, który docenią zarówno obdarowani, jak i zaproszeni goście.

To zaledwie kilka pomysłów na niebanalny upominek ślubny, lista może być zdecydowanie dłuższa – wszystko zależy od naszej wyobraźni i życzeń Młodej Pary.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.