Ręcznie robiony portfel – pomysł na prezent dla eleganckiego mężczyzny

Co można dać w prezencie mężczyźnie, który wydaje się mieć już wszystko? Kolejna książka do kolekcji, alkohol, po którym nie zostanie śladu, jeszcze jeden krawat? Choć portfel wydaje się pomysłem równie banalnym, to jednak jeśli wybierzemy elegancki, ręcznie wykonany portfel z naturalnej skóry, obdarowany mężczyzna z pewnością doceni taki podarunek i chętnie wymieni portfel, który nosi obecnie na nowy.

Jeśli portfel, to tylko ze skóry

Wybierając portfel dla kogokolwiek, nie tylko na prezent, warto ograniczyć swoje poszukiwania do portfeli z jakościowej, naturalnej skóry. To klasyka, która nigdy się nie zestarzeje. Portfele skórzane męskie w kolorze czarnym lub brązowym pasują niemal do wszystkiego i idealnie uzupełniają eleganckie stylizacje. Poza tym, skóra jest wyjątkowo trwałym materiałem. Dobrze konserwowana (tak, nie tylko skórzane buty należy konserwować!) może służyć przez lata, a starzejąc się, tylko zyskuje na wyglądzie – zwłaszcza w przypadku skóry w kolorze brązowym. Nie trzeba także wspominać o tym, że skóra to synonim dobrego gustu, a nawet luksusu.

Jeśli portfel, to tylko ręcznie robiony

Wśród wyrobów skórzanych można znaleźć lepsze i gorsze artykuły. To samo dotyczy portfeli. Nie wszystkie portfele, które produkowane są taśmowo, będą warte polecenia. Niektórzy producenci szumnie reklamują swoje portfele skórzane męskie, podkreślając ich wykonanie z naturalnej skóry. Zapominają jednak dodać, że jest to skóra najtańsza z dostępnych, nie wspominają o używanych farbach czy niestarannym szyciu. Dlatego kupując portfel na prezent warto rozważyć te, które produkowane są ręcznie – każdy pojedynczy egzemplarz wykonany jest z wyselekcjonowanego kawałka skóry, następnie ręcznie zszywany, poddawany logowaniu, pakowany. Wbrew pozorom da się znaleźć portfele spełniające te kryteria, które nie kosztują fortuny. Również w Polsce istnieją małe manufaktury, w których z pasją i zaangażowaniem tworzy się galanterię skórzaną wysokiej klasy, a ceny dostosowane są do polskich warunków. Poza tym, na kupno takiego portfela można spojrzeć jak na inwestycję. Dobrze wykonany, z najlepszych materiałów, jest artykułem, który przetrwa lata.

Jeśli portfel, to tylko funkcjonalny

Nawet kiedy wiemy już, jaki rodzaj portfela będzie najlepszy i gdzie kupić, pozostaje nam zdecydować się na jego formę. Portfele skórzane męskie dostępne na rynku występują w wielu kształtach i różnią się wnętrzem. Kupując go na prezent, warto przemyśleć zwyczaje obdarowywanego mężczyzny. Czy nosi portfel w kieszeni, jak większość? Jeśli tak, pewnie będzie wolał węższy model. Czy nosi ze sobą wiele dokumentów? Przydadzą się w takim razie kieszonki i zakładki na dowód, dokumenty samochodu, wizytówki i kilka na karty płatnicze. Czy używa bilonu? Być może warto rozważyć kupno osobnej, małej bilonówki i cienkiego portfela, które nie wypchają kieszeni garnituru tak, ja zrobiłby to grubszy portfel.
Podsumowując, jeśli myślimy o prezencie w postaci męskiego portfela, bierzmy pod uwagę cztery rzeczy: materiał, wykonanie, klasyczny wygląd i funkcjonalność. Ograniczając w ten sposób kryteria wyboru, znacznie ułatwimy sobie zakup.

Artykuł sponsorowany

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.