Schody marmurowe – elegancja i zachwyt

Urządzenie wnętrza domu w sposób zapewniający jednocześnie komfort, wrażenia estetyczne oraz funkcjonalność to nie lada wyzwanie. Dobrze jest polegać na materiałach wykończeniowych najwyższej jakości. Dzięki płytom z kamienia naturalnego można stworzyć nie tylko trwałą posadzkę, ozdobić ściany w dowolnym pomieszczeniu, ale także zrealizować projekt przykuwających uwagę schodów, które mogą z elementu dodatkowego stać się główną atrakcją pomieszczenia.

Budowa schodów marmurowych wymaga oczywiście odpowiednich przygotowań. Na etapie projektowania dobrze jest wybrać rodzaj surowca, jaki nas interesuje. Decyzję może nieco utrudniać fakt dostępności płyt w niezwykle zróżnicowanej palecie barw oraz wzorów. Najważniejsze, by marmurowe elementy dopasowane były do ogólnej stylistyki architektonicznej, w jakiej utrzymane jest wnętrze. Ponieważ marmur to kamień naturalny uniwersalny, lecz zarazem elegancki, dobrze będzie się prezentował szczególnie we wnętrzach przestronnych, o stonowanej kolorystyce.

Taki element wyposażenia wnętrza może zmienić cały jego charakter – stąd – konieczne jest uwzględnienie wszelkich pomiarów już we wstępnym planie działania. Zatrudnienie wyspecjalizowanej ekipy także jest dobrym pomysłem. Samodzielna budowa marmurowych schodów mogłaby zakończyć się z efektem dużo mniej imponującym i nie budzącym zachwytu właściwemu takiej luksusowej formie. Marmur to materiał ekskluzywny trzeba więc traktować go z należytym szacunkiem. Najlepiej nadaje się do wewnętrznych schodów ponieważ mimo funkcjonalności – dość kiepsko znosi destrukcyjny wpływ zmiennych warunków atmosferycznych. Nie można też powiedzieć, by był tworzywem o cechach antypoślizgowym. A jednak – marmur to kamień trwały i odporny na uszkodzenia (przy odpowiedniej konserwacji) toteż decyzja o jego wprowadzeniu do wnętrza domu jest inwestycją na lata.

Schody marmurowe to kosztowne rozwiązanie architektoniczne, nie sposób jednak nie zauważyć jego licznych zalet. Drewniane schody nie zapewnią ani takich wrażeń estetycznych, ani trwałości, więc mimo wyższej ceny warto zastanowić się nad inwestycją w kamień naturalny.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.