Serwis Lenovo Warszawa

Gry komputerowe zyskały dzisiaj ogromną popularność, zrzeszając przy tym miliony osób z całego świata, które szukają wirtualnej rozrywki czy rywalizacji. Trzeba przyznać, że jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż, idą za tym coraz większe wymagania sprzętowe, niezbędne do odpalenia tytułów AAA. Niestety sprzęt komputerowy nie należy do najtańszych, a jego awarie mogą być bardzo irytujące. Co więc zrobić gdy sprzęt odmówi nam posłuszeństwa?

 

Zdefiniuj problem

 

Często przyczyną awarii może być błahostka, z którą poradzi sobie nawet laik w domowym zaciszu. Większy kłopot może sprawić znalezienie źródła awarii, trzeba bowiem poruszać się po poszlakach, jakie daje nam sprzęt – jak więc sprawdzić co jest nie tak?

 

Najważniejszą z wspomnianych poszlak, jest to co dzieje się z komputerem. Jeśli po chwili intensywniejszego korzystania sprzęt wyłącza się, może to być problem z zasilaczem lub temperaturami procesora. Czarny ekran sugeruje awarie karty graficznej, a coraz wolniejsze działania i włączanie się sprzętu może oznaczać, że niesprawny jest dysk HDD.

 

Co robić, gdy postawimy już diagnozę?

 

Trzeba się oczywiście zastanowić, czy nasze umiejętności pozwalają na rozwiązanie problemu. Przykładowo wymiana pasty termicznej na procesorze to pozornie proste zadanie, jednak niewielki błąd może spowodować trwałe uszkodzenie sprzętu. Dlatego jeśli nie jesteś pewien czy poradzisz sobie z naprawą, lepiej będzie udać się do specjalistów – Serwis Lenovo Warszawa.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.