Wypełnianie kwasem hialuronowym – co warto o nim wiedzieć? Sprawdzamy!

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w skórze człowieka. Jej głównym zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia jak i jędrności. Niestety wraz z upływem lat ilość kwasu ulega zmniejszeniu. W efekcie pojawiają się nieestetyczne zmiany nazywane oznakami starzenia.

 

Wypełnianie kwasem hialuronowym – na czym to polega?

Na samym początku przeprowadza się wywiad z osobą, która chce się poddać zabiegowi. Muszą zostać wykluczone wszystkie przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Następnie kosmetyczka lub lekarz medycyny estetycznej przystępuje do analizy skóry, w która ma zostać wstrzyknięty kwas. Na około godzinę przed zabiegiem ten obszar zostaje posmarowany specjalnym kremem, który ma właściwości znieczulające. Po tych wszystkich czynnościach można przejść do aplikacji preparat, który zawiera syntetyczny kwas hialuronowy. Dlaczego syntetyczny? Spowodowane jest to zwiększeniem bezpieczeństwa. Mianowicie zastosowanie takiego preparatu wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem wystąpienia objawów alergii. W efekcie nie ma konieczności wykonywania wcześniejszej próby uczuleniowej.

 

Wypełnianie kwasem – jakie są przeciwwskazania?

Wspomnieliśmy powyżej, że osoba przeprowadzająca zabieg musi przed jego wykonaniem wykluczyć zaistnienie jakiegokolwiek przeciwwskazania. Do nich należą choroby nowotworowe, czy też te o podłożu autoimmunologicznym. Tymczasowo zrezygnować w wypełniania kwasem hialuronowym muszą również kobiety będące w ciąży jak i te karmiące piersią. Co więcej przeciwwskazaniem jest również skłonność do powstawania blizn przerostowych, czy stan zapalny skóry. Ten drugi może być spowodowany tak opryszczką jak i trądzikiem. Warto tu wspomnieć, że pewne przeciwwskazanie pojawia się również po wykonaniu zabiegu. Mowa tu o wystawianiu się na silne działanie promieni jak i nagrzewanie.

 

Wypełnianie kwasem hialuronowym – efekty zabiegu

Zabieg wykonany przez profesjonalistę np. takiego z http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/eksmisja-cellulitu/ przynosi kilka efektów. Do nich należy poprawa konturu twarzy, zwiększenie jędrności jak i elastyczności skóry, czy też wypełnienie zmarszczek. Co więcej można nim również zwiększyć objętość ust i nadać im pożądany kształt. Wypełnienie kwasem hialuronowym wpływa także na pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych zachodzących w skórze. Warto tu jednak zaznaczyć, że te wszystkie rezultaty nie są trwałe. Spowodowane jest to stopniową degradacją, a także całkowitym wnikaniem kwasu. Jednak nie jest to wada, ponieważ dzięki temu zaistniałe procesy są odwracalne.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.