Manekiny wystawowe – jak zaaranżować witrynę?

Sklepowa witryna to szczególna część powierzchni handlowej. To ona przyciąga uwagę przechodniów i swoim wyglądem zachęca, lub zniechęca do przekroczenia progu sklepu. Właśnie dlatego jej wygląd powinien być dobrze przemyślany. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które warto zastosować w praktyce.

Manekiny wystawowe – wybierz odpowiedni rodzaj

W sklepach zarówno stacjonarnych jak i internetowych znaleźć można manekiny wystawowe w wielu wariantach. Najbardziej podstawowe rozgraniczenie mówi o tych abstrakcyjnych i tych bardzo zbliżonych do żywego człowieka. W wielu sklepach można manekiny wystawowe, które poza widocznymi rysami twarzy mogą zostać ozdobione jeszcze naklejkami. Bardzo częstym zabiegiem jest również nakładanie na ich głowy peruk. Te również mogą mieć kolory bardzo naturalne jak i takie widoczne z daleka np. jasnozielone, czy pomarańczowe. Manekiny wystawowe  mogą przedstawiać różne płcie. Tak więc dobierając kukłę do asortymentu sklepu można zdecydować się na manekina damskiego, męskiego, czy też dziecięcego. Pod ofertę butiku można dobrać również bardziej specjalistyczne manekiny wystawowe. Mowa tutaj choćby o takich przedstawiający kobietę w ciąży, osobę plus size, czy też postać podczas treningu fizycznego. Te ostatnie sprawdzą się zwłaszcza w sklepach sportowych, gdzie bardzo ważne jest ukazanie jak zachowuje się materiał w trakcie ćwiczeń. Nie ma natomiast najmniejszego sensu ustawiać takiego manekina w sklepie z odzieżą typu casual.

Manekiny wystawowe – zmiana wyglądu

Manekiny wystawowe nie przyciągną uwagi potencjalnego klienta jeśli nie będą odpowiednio ubrane. Właśnie dlatego ich strój powinien zostać przemyślany, a także musi on być regularnie zmieniany. Mowa tutaj o przebieraniu manekinów mniej więcej raz na miesiąc. Dodatkowo należy pamiętać o zmianie ich wyglądu przed zbliżającymi się różnego rodzaju świętami. To bardzo ważny zabieg, który pokazuje potencjalnym klientom, że w sklepie pojawił się nowy asortyment, który z całą pewnością będzie pasował do zbliżającej się okazji. Przy doborze poszczególnych elementów garderoby dla manekinów wystawowych należy pamiętać o zachowaniu spójnej koncepcji. Nie warto również przesadzać z ilością barw. Najlepszym zabiegiem jest trzymanie się tematu przewodniego lub np. jednego koloru w różnych odcieniach. Można także decydować się na grupę współgrających ze sobą barw. Mowa tutaj o takich kategoriach jak kolory ziemi, wody czy ognia. Manekiny wystawowe można również umieszczać we wnętrzu sklepu. Tam zależnie od powierzchni sprawdza się tak kukły całopostaciowe jak i torsy, czy ekspozytory. Znaleźć je można np. na https://my-mannequins.pl/. Dobrze jest znaleźć takiego producenta, który dysponuje różnymi rodzajami manekinów. Wówczas bardzo łatwo skomponować całe wyposażenie sklepu.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.